Tag : бренд џордан

Останатo Спорт

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат
Убиството на Џорџ Флојд ги крена граѓаните на САД на масовни протести во кои бараат конечно да се искорени расизмот. Веќе неколку дена низ речиси...