24 C
Скопје

Tag : Бранислан Тиодоровиќ

Вести Регион Слајдер

Епидемиологот Тиодоровиќ ја нарече ситуација во Србија „стабилно лоша“: Олабавување на мерките кога бројките ќе бидат трицифрени

Слободен печат
Епидемиологот и член на Кризниот штаб за спречување на ковид-19, Бранислав Тиодоровиќ изјави дека до олабавување на епидемиолошките мерки може да дојде кога бројот на...