29 C
Скопје

Tag : ботнет

Вести Свет Слајдер

Европол: Совладан најопасниот малициозен софтвер во светот

И.И.
 Властите во неколку земји, вклучувајќи ги Холандија, Германија, САД, Велика Британија и Франција, ја презедоа контролата врз најопасниот малициозен софтвер во светот, соопшти денеска европската...