-4 C
Скопје

Tag : борис бекер

Останатo Спорт

Ѓоковиќ го нервираше тоа што не е популарен како Федерер и Надал

Слободен печат
Борис Бекер три години (2013-2016) беше главен тренер на Новак Ѓоковиќ, додека долгогодишниот тренер Маријан Вајда одмораше од тенисот. Славниот германски тенисер открива дека на...
Останатo Спорт

Бекер ќе остане на улица, целиот имот оди на аукција

Слободен печат
Борис Бекер се наоѓа во големи проблеми и во најскоро време ќе остане без целиот имот, па дури и без трофеите кои ги освои во...
Останатo Спорт

Бекер банкротираше, на продажба дури и чорапите

Слободен печат
Славниот германски тенисер, Борис Бекер стави на аукција лични работи, трофеите и сувенири во вредност од 200.000 фунти кои му се потребни за да се...
Останатo Спорт

Големата тениска тројка ќе „уништи“ уште една генерација

Слободен печат
Мекинро и Бекер кои сега работат како тениски аналитичари, упатија сериозни критики кон младите тенисери кои се при врвот на АТП ранг листата, дека сè...
Останатo Спорт

Бекер без пардон кон младите: Ги интересираат само парите

Слободен печат
Рафаел Надал со триумфот на Ролан Гарос стигна до 18. Гран слем титула и му се приближи на само две титули од најголемите тениски турнири...