Tag : болницата „Мала Богородица”

Вести Македонија

Филипче: Болницата „Мала Богородица“ станува Ковид центар

Илинка Иљоска
Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вечерва по состанокот со сопствениците на приватните болници на „Жан Митрев”, „Систина” и „Ремедика”,во изјава за медиумите истакна дека...