9 C
Скопје

Tag : болни

Вести Македонија

ИЈЗ: За една недела 5.456 новозаболени од ковид – најмногу во Скопје, расте и смртноста-129 починати и помалку оздравени

Слободен печат
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 08 до 14 март 2021, тестирани се вкупно 22.625 материјали во лабораториите во кои...
Вести Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 67 пациенти, а вкупно се лекуваaт 463 болни

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 67 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 463 лица сомнителни и потврдени...
Вести Македонија Слајдер

Нови 284 заразени од ковид 19, починаа 21 лице

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.258 тестирања, а регистрирани се 284 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

Родителите да не паничат, децата се уште не се на удар на коронавирусот

Вознемирени и испаничени родители периодов ги полнат чекалните на педијатриските ординации, стравувајќи дека нивните деца имаат коронавирус. Лекари во изјава за „Слободен печат“ сведочат дека...
Вести Македонија

Денеска се регистрирани 947 нови случаи на коронавирус

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.450 тестирања, а регистрирани се 947 нови случаи...
Вести Македонија

Денеска се регистрирани 316 нови случаи на ковид 19

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.562 тестирања, а регистрирани се 316 нови случаи...
Вести Македонија Слајдер

Денеска се регистрирани 722 нови случаи на коронавирус, 9 лица починаа од направени 3.701 тестови

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.701 тестирања, а регистрирани се 722 нови случаи...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 457 пациенти, слободни кревети има

Слободен печат
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 457 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија Слајдер

721 нови случаи на коронавирус, 9 лица починаа

Слободен печат
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.323 тестирања, а регистрирани се 721 нови случаи...
Вести Македонија

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 787 пациенти со Ковид-19

Слободен печат
Вкупно 787 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во земјава и има околу 350 празни болнички кревети во ковид- центрите,...