Tag : боемска рапсодија

Забава Магазин

Легендарниот Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Слободен печат
Улицата во лондонското преградие каде Фреди Меркјури живеел како тинејџер го доби името „Freddie Mercury Close“, а свечено присуствуваше и сестрата на починатиот печач на...