10.8 C
Скопје

Tag : бланширање

Магазин Магазин слајдер Храна

Зошто некои зеленчуци треба да се бланшираат?

Слободен печат
Дали знаете што точно значи „бланширање“? Тоа е постапка со која зеленчукот кратко време се третира во зовриена вода, па се става во мраз ладна...