Tag : бланка фернандез очоа

Останатo Спорт

Исчезната шпанска скијачка Очоа пронајдена мртва

Слободен печат
Телото на легендарната шпанска скијачка е пронајдено во областа ла Пењота на планинскиот венец Серседиља во провинцијата Мадрид. Нејзиното исчезнување беше пријавено на 23 август...
Спорт

Исчезна шпанска легендарна скијачка

Слободен печат
Шпанската полиција потврди како е покрената потрага по 56-годишната Очоа која последен пат е видена пред седум дена. Таа е забележана во предградие на Мадрид...