Tag : Бјаден

Вести Регион

Уредник на весник наводно открил нов план за Косово, тврди дека добил документ од изборниот штаб на Бајден

Илинка Иљоска
Главниот уредник на весникот Илирија, кој се објавува во САД, Рубен Авџију, денес изјави дека редакцијата го добила документот во кој демократскиот кандидат за претседател...