20 C
Скопје

Tag : битола 2

Вести Македонија

Утрово најзагадено во Битола 2

Слободен печат
Мерните станици ширум земјата покажуваат дека утринава во Битола 2 е најзагадено и тоа со 136 µg/m3. По Битола 2, најзагадено е во Миладиновци со...