Tag : билјана јанкуловска

Вести Култура Слајдер

Јанкуловска од Синеплекс: Се што беше планирано да биде на репертоар ќе продолжи од денот на отворање на киното

Слободен печат
Мерките и препораките од Владата со цел спречување на ширењето на коронавирусот ги опфаќа и настаните од областа на културата, меѓу кои секако и кината...
Вести Култура

Билјана Јанкуловска: Проекциите на оперите и балетите во „Синеплекс“ се наш проект за душа

Слободен печат
Киното Синеплекс во Скопје одржува проекции на познати опери и балетски претстави како дел од својата програма и со тоа ја збогатува културната понуда во...