16 C
Скопје

Tag : били џо сандерс

Останатo Спорт

Откажан бокс меч за титула поради бизарна причина – димензиите на рингот

Слободен печат
Големиот боксерски спектакл кој е најавен за претстојниот викенд, најверојатно ќе биде откажан и тоа поради бизарна причина. Британскиот боксер Били Џо Сандерс не сака...