Tag : Биланс

Вести Свет

Ковид на Апенините: Италија денеска брои 353 смртни случаи

Слободен печат
Бројот на смртни случаи од коронавирус во Италија денеска се зголеми за 353, што е најголема бројка од 6 мај, соопшти италијанското Министерство за здравство....
Вести Македонија Слајдер

Македонија во ноември влегува со нови 865 инфицирани лица и 10 починати пациенти

Слободен печат
Министерството за здравство (МЗ) информира дека во последните 24 часа се направени 2.449 тестирања, а регистрирани се 865 нови случаи на ковид-19 и тоа во...
Вести Регион

Турска агенција за вонредни состојби: Во земјотресот во Измир загинаа 49 лица, регистрирани се 833 афтер-шокови

Слободен печат
Бројот на загинати во земјотресот во западна Турција достигна 49 лица, соопшти Агенцијата за вонредни состојби и управување со катастрофи (АФАД). Повредени се 896, се...
Вести Регион

Ковид-19 во Хрватска: Нови 2.179 позитивни случаи и 16 починати пациенти

Слободен печат
Во Хрватска, во последните 24 часа, се тестирани примероци на 8.026 лица од кои 2.179 покажале позитивни резултати додека за истиот период се пријавени и...
Вести Свет Слајдер

Дневен пресек на состојбата со Ковид-19 во светот: Над 40 милиони инфицирани лица, над 30 милиони оздравени, над милион починати

Слободен печат
Според најновите податоци, со новиот коронавирус во светот досега се заразени 40.462.338 милиоини лица. Од последици од ковид-19 починале 1.120.715 милиони пациенти, а оздравеле 30.232.844...
Вести Македонија Слајдер

Ковид пресек за последните 24 часа: Починаа 12 лица, 161 новозаболен и 154 оздравени

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 771 тест, а регистрирани се 161 нови случаи на ковид-19 во Скопје – 90,...
Вести Македонија Слајдер

Ковид биланс во Македонија за изминатите 24 часа: Позитивни – 428 лица, починаа 10

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на ковид-19 и тоа во Скопје...
Вести Регион Слајдер

Ковид-19 галопира во Хрватска: Нови 819 случаи и девет починати пациенти во последните 24 часа

Слободен печат
Во Хрватска во последните 24 часа се пријавени нови 819 случаи на ковид-19, починаа осум пациенти, а 491 се заведени како оздравени, соопшти Националниот штаб...
Вести Свет

Австрија бележи рекорди: Најголем број на новозаразени од почетокот на епидемијата

Слободен печат
Бројот на новозаразени со ковид-19 во Австрија е во постојан раст, а во изминатите 24 часа се регистрирани 1.346 нови случаи што е најголема бројка на...
Вести Македонија Слајдер

Ковид-19 броилото врти како таксиметар: Денеска 386 случаи и шест починати пациенти

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-178, Куманово-18, Дебар-1,...
MacedonianAlbanian