13 C
Скопје

Tag : бесарт гуџуфи

Спорт Фудбал

Новиот „Елиф Елмас“ на радарот на Бешикташ и Динамо Загреб

Слободен печат
Младиот 16-годишен фудбалер Бесар Гуџуфи на Беласица од Струмица го привлече вниманието со своите одлични игри во македонскиот шампионат… За услугите на левото крило кое...