белград Archives - Page 3 of 19 - Слободен печат

Tag : белград

Вести Регион Слајдер

На продавачката која НОКАУТИРАШЕ полицајка во Белград и се заканува затворска казна од 8 години, но може да биде и ослободена

Слободен печат
Комуналната полицајка, Алиса М, која по кратка расправа беше нокаутирана среде пазар во Белград од страна на продавачка „на црно“, била испитана во Второто основно...
Вести Регион Слајдер

Голема акција во Србија: Уапсени 22 лица поради проституција, пет девојки тврделе дека се секретарки

Слободен печат
Во вчерашната спектакуларна акција во која во Белград се уапсени 22 лица поради сомниение дека се бавеле со проституција. Уапсени се и пет девојки, кои...
Вести Регион Слајдер

Белградски доктори извадиле тумор од половина метар: Пациентката не знаела што и расте во стомакот

Слободен печат
Белградски тим на доктори во тамошниот Ургентен центар, на чело со хирургот Васко Тошиќ, извадиле тумор од 46 сантиметри од пациентката Александра Димитров, со што...
Вести Регион

Гренел ја откажа посетата на Приштина

Слободен Печат
Специјалниот претставник на американскиот претседател Доналд Трамп за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел ја откажа посетата на Приштина. Според Газета, посетата е откажана...
Еспресо Шоу биз

Испиша историја во 2019 година: Здравко Чолиќ одржа шест концерти во Белград, тешко дека некој ќе го стигне! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Продужи даље, продужи даље, иди од мене…“  Така пееше Здравко Чолиќ на сите негови шест концерти во белградската „Штарк“ арена и тоа во еден глас...
Еспресо Мода

Нашата Кристина Димитријевска е најубавата девојка на Балканот (ФОТО)

Слободен печат
Вчеравечер во познат хотел во српската престолнина се одржа официјалниот избор за „Мис на Балканот“ за 2019 година. Победничка е нашата Кристина Димитријевска (23) од...
Еспресо Шоу биз

Режисерот Даниел Јовески номиниран во четири номинации на најголемиот музички спектакл во југоистична Европа (ФОТО)

Слободен печат
„MUSIC AWARDS CEREMONY” (MAC 2020) , кој ќе се одржи на 27 Јануари 2020 во Белград. Спотот за ДНК “Горе или Доле” има номинации за најдобро видео и...
Вести Регион

Курти со порака до Рама: Патот од Белград до Тирана поминува низ Приштина

Слободен печат
Претседателот на Движењето Самоопределување, Албин Курти го коментираше состанокот што се случи во Тирана за балканскиот „мини Шенген“. Во својата реакција, Курти го потсетува премиерот...
Еспресо Шоу биз

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Лозано, Антониа Гиговска, ДНК и уште неколку други во номинираните!

Слободен печат
Од домашните меѓу номинираните се: ДНК, 2 Бона, Лина Пејовска, Антонија Гиговска, Александра Јанева, Влатко Лозановски, Боби Павловски, Дани, Калиопи, Сара Мејс… Гласањето за MAC...
Еспресо Шоу биз

Терасата поголема од спалната соба: Ѕирнете во луксузниот стан на пејачката Вики Миљковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатата српска пејачка Вики Миљковиќ (44) на социјалните мрежи се пофали со луксузниот стан кој неодамна го купила во новоизградената елитна населба – Белград на...