белград Archives - Page 2 of 18 - Слободен печат

Tag : белград

Еспресо Шоу биз

Режисерот Даниел Јовески номиниран во четири номинации на најголемиот музички спектакл во југоистична Европа (ФОТО)

Слободен печат
„MUSIC AWARDS CEREMONY” (MAC 2020) , кој ќе се одржи на 27 Јануари 2020 во Белград. Спотот за ДНК “Горе или Доле” има номинации за најдобро видео и...
Вести Регион

Курти со порака до Рама: Патот од Белград до Тирана поминува низ Приштина

Слободен печат
Претседателот на Движењето Самоопределување, Албин Курти го коментираше состанокот што се случи во Тирана за балканскиот „мини Шенген“. Во својата реакција, Курти го потсетува премиерот...
Еспресо Шоу биз

Почнува гласањето за најголемата музичка манифестација во регионот – MAC: Лозано, Антониа Гиговска, ДНК и уште неколку други во номинираните!

Слободен печат
Од домашните меѓу номинираните се: ДНК, 2 Бона, Лина Пејовска, Антонија Гиговска, Александра Јанева, Влатко Лозановски, Боби Павловски, Дани, Калиопи, Сара Мејс… Гласањето за MAC...
Еспресо Шоу биз

Терасата поголема од спалната соба: Ѕирнете во луксузниот стан на пејачката Вики Миљковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатата српска пејачка Вики Миљковиќ (44) на социјалните мрежи се пофали со луксузниот стан кој неодамна го купила во новоизградената елитна населба – Белград на...
Еспресо Шоу биз

Дали е ова можно: Погледнете колку пари заработи Чола од шестте концерти во Белград (ФОТО)

Слободен печат
Здравко Чолиќ е рекордер кога станува збор за број на концерти закажани еден по друг. Популарниот Чола закажа шест концерти во „Штарк Арена“ во Белград...
Еспресо Шоу биз

 Почна продажбата на влезниците по промотивни цени за најголемиот музички настан во регионот – „MAC“!

Слободен печат
Уживајте во настапите на своите омилени регионални ѕвезди од близина – обезбедете си ги најдобрите места на Music Awards Ceremony на 27 јануари во Штарк...
Вести Регион

ОФИЦИЈАЛНО: Поништена докторската дисертација на министерот Синиша Мали

Слободен печат
Сенатот на Универзитетот во Белград едногласно донесе одлука за поништување на докторската дисертација на министерот за финансии Синиша Мали, поради фактот што го има плагирано...
Вести Регион

Обид за атентат на црногорскиот бизнисмен и трговец со оружје Миодраг Дака Давидовиќ

Слободен печат
Синоќа во Белград беше застрелан познатиот црногорски бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ. Човекот, кој според локалните медиуми имал силни политички врски и тргувал со оружје, настрадал...
Еспресо Шоу биз

Објавен датумот за одржување на најголемиот музички спектакл на Балканот – „МАC“

Слободен печат
Вторите по ред Music Awards Ceremony, под официјален назив MAC 2020, ќе бидат одржани на 27 јануари, најавуваат организаторите и продуценти од Скајмјузик. Настанот на...
Вести Регион

Гојковиќ го осуди обидот на демонстрантите да влезат во Парламентот

МИА Агенција
Претседателката на српското Собрание, Маја Гојковиќ го осуди синоќешниот обид на учесниците на протестите „Еден од пет милиони” да влезат во Парламентот, соопштија од нејзиниот...