• бекер

Легендарниот тенисер Борис Бекер осуден на 2,5 години затвор!

Еден од најдобрите тенисери на 20 век, Германецот Борис Бекер, мора да оди зад решетки бидејќи го криел својот имот за да не плати долгови. Претходно тој прогласи банкрот. Шесткратниот победник на Грен слем турнири, легендарниот германски тенисер Борис Бекер (54) е осуден на 30 месеци или две и пол години затвор, јавува „Би-Би-Си“. Бекер …

Легендарниот тенисер Борис Бекер осуден на 2,5 години затвор! Read More »