24.8 C
Скопје

Tag : база

Вести Свет

САД гради нова база во североисточна Сирија

Слободен печат
Армијата на Соединетите Американски Држави започна со изградба на нова база во североисточна Сирија, јавуваат локалните медиуми. Американската воена база се наоѓа во градот Хасаки,...
Вести Свет Слајдер

Пентагон: Во иранскиот напад врз базата во Ирак се повредени 11 војници

Слободен печат
Единаесет американски војници се повредени за време на иранскиот напад врз базата Ал Асад во Ирак, иако Пентагон претходно тврдеше дека никој не бил повреден....
Вести Свет

МАСАКР ВО СИБИР: Војник убил најмалку осум колеги во базата

Слободен печат
Еден руски војник убил осуммина колеги и повредил уште двајца во воена база во Сибир. Како што е соопштено од руското министерство за одбрана, рускиот...
Вести Свет

Американските трупи се повлекоа од Сирија и ја уништија својата база

Слободен печат
Американските трупи кои се повлекоа од Сирија ја уништија својата база со пистата за воени транспортни авиони и хелиодромот во таа земја, објави денеска сириската...
Вести Свет

Русин снимал напуштена база: АЈДЕ да видиме како Американците живееле (ВИДЕО)

Слободен печат
Човек кој зборува руски јазик вчера објави снимка од напуштената американска база во северна Сирија, истиот ден кога Русија објави дека нејзините сили влегле во...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ЕКСКЛУЗИВЕН ДОКУМЕНТ НА ВИКИЛИКС ОТКРИВА: Еве кој ја уништил американската база на Месечината, не сме сами, таму има уште некој!

Слободен печат
Идејата дека на Месечината можеби се случува нешто чудно, воопшто не е невозможна. Документот на Викиликс: „Извештај за уништувањето на тајната база на Месечината, кое...
Спорт Фудбал

„Погба-аут“ пред базата на Манчестер јунајтед (ФОТО)

МИА Агенција
Денеска на една од таблите пред базата за тренинг на клубот се појави огромен натпис „Погба – аут” со црвен спреј. Минатата недела играчот од...