Tag : бам адебајо

Кошарка Спорт

Мајами ќе биде противникот на Лејкерси во големото НБА финале (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Мајами хит во големото НБА финале ќе игра против Лос Анџелес Лејкерс, а првиот меч е закажан на 1. октомври. Во последниот шести...
Кошарка Спорт

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат
„Жешките“ до победата повторно дојдоа откако направија голем пресврт, се вратија од двоцифрена негатива и во неизвесна завршница иселагоа како подобри од Бостон. Бостон пред...