Tag : азорски острови

Ракомет Спорт

Македонија со две победи најдобра на „Трофеј Карпати“

Слободен печат
Денеска во големото финале на турнирот „Трофеј Карпати“ македонската репрезентација го совлада домаќинот Романија со резултат 24:20. Иако после првото полувреме водеа Романците со два...
Вести Ви Препорачуваме Свет

УРАГАН ДОАЃА КОН ЕВРОПА: Ќе донесе ветрови и огромни бранови на Азорските острови, Британците се евакуираат (ВИДЕО)

Слободен печат
Ураганот Лоренцо денес стигна до Азорските острови донесувајќи обилен дожд, силни ветрови и високи бранови. Според првичните извештаи, ураганот веќе направил помала штета, пренесува АП....
Вести Свет

УРАГАНОТ ЛОРЕНЦО ЌЕ НАПРАВИ ХАОС НА АЗОРСКИТЕ ОСТРОВИ: Се очекуваат бранови со висина од 22 метри

Слободен печат
Бранови високи до 22 метра и урагански ветрови од преку 200 километри на час се прогнозираат за делови од Азорските Острови кога ураганот Лоренцо ќе...