Tag : авион

Вести Свет

ДРАМА НА ЛЕТ ПАРИЗ-МУМБАЈ: Авион исчезнал од радарот над Иран!

Слободен печат
Авион на лет од Приз до Мумбај исчезнал од радарот недалеку од иранскиот регион Исфахан. „ФлајтРадар24“, кој го набљудува авио-сообраќајот соопштува дека бил загубен сигнал...
Вести Свет

Го преживеа пожарот во авионот во Москва, а сега сите го мразат (ВИДЕО)

Слободен печат
Русинот Дмитриј Хлебушкин, кој ја преживеа стравична авионска несреќа во Москва во неделата,, преживеаните патници го обвинија дека спречил брза евакуација  од запалениот авион на...
Вести Свет

ТРЕВОГА НА ЛЕТ! Авион на Рајанер за Малта итно пренасочен

Слободен печат
Летот на авио компанијата Рајанер од Единбург за Малта итно е пренасочен во Холандија заради ургентна ситуација на летот. Авионот полетал од Единбург во 7...
Вести Свет

Видео од безбедносните камери: Еве што всушност се случило со авионот на московскиот аеродром (ВИДЕО)

Слободен печат
Видеото од безбедносните камери покажува несреќен обид на слетување на Сухојот Суперџет 100 на московскиот аеродром Шереметјево. Авионот се одбил при слетувањето, удрил во асфалт,...
Вести Свет

Хероите од московскиот авион: Пилотите и стјуардесите кои ги спасуваа патниците, додека се гореше! (ФОТО)

Слободен печат
Тимот на авионот кој беше во пламен и слета на аеродромот Шереметјево останал до крај на своето работно место, се додека и последниот патник не...
Вести Свет

Најмалку 13 загинати во запалениот авион на Шереметјево (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку 13 лица загинаа во пожар на патнички авион, кој принудно слетал на московскиот аеродром Шереметјево. Рускиот авион Суперџет 100 летал од Москва до Мурманск...
Вести Свет

Шестмина повредени во пожар на московскиот аеродром

МИА Агенција
Шест лица се повредени во пожар кој изби во патнички авион при принудно слетување на московскиот аеродром Шереметјево. – Според прелиминарните информации, неколку лица се...
Спорт Фудбал

Зенит слави титула во авион (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Зенит, на враќање од Грозни, во авион дознаа дека ја освоија титулата во рускиот шампионат. Веста дека конкурентот Локомотив Москва загубил од Арсенал...
Вести Свет

Авион со 143 патници се лизна од пистата во река во Флорида (ВИДЕО)

Слободен печат
Чартер авион со 143 патници, кој патувал од Куба до северна Флорида, денеска се лизна од пистата и заврши во реката Сент Џон. Во инцидентот...
Вести Скопје

„Ер Србија“ воведе онлајн чекирање за Скопје

Слободен печат
Авиокомпанијата „Ер Србија“ воведе онлајн чекирање за Скопје и за уште 29 градови во регионот. Ваквата опција е воведена и за Подгорица, Сараево, Тиват, Тирана...