23.8 C
Скопје

Tag : авион

Вести Ви Препорачуваме Регион Слајдер

Патник од летот на Рајанер: Нè придружуваа воени авиони при слетувањето и полетувањето

Слободен печат
Десет минути пред Вилнус видовме дека сменивме правец, ни рекоа дека треба принудно да слетаме во Минск во Белорусија, а за деталите ќе нè известат...
Вести Свет Слајдер

„Ова не може да пројде неказнето“: Лидерите на ЕУ утре ќе расправаат за пресретнувањето на авионот на Рајанер

Слободен печат
Европскиот совет на утрешната седница ќе расправа за пресретнувањето на авионот на Рајанер над Белорусија и апсењето на белорускиот блогер и дисидент Роман Проташевич, како...
Вести Свет

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат
Импровизиран лесен авион што се урна во регионот на Волга во руската република Татарстан, при што загинаа две лица, очигледно бил киднапиран, изјави денеска извор...
Свет

Од денеска патувањата меѓу Австралија и Нов Зеланд без задолжителен карантин

МИА Агенција
Патувањето од Австралија до Нов Зеланд од денеска е можно без карантин, по повеќе од една година забрана поради пандемијата на коронавирусот. Укинувањето на ограничувањата...
Вести Свет Слајдер Хроника

Се урна авион близу Париз, четири лица загинаа

Слободен печат
Четири лица загинаа откако попладнево се урна мал авион источно од Париз, јавија локалните медиуми. Авионот, еднокрилец „Робин ДР400″, бил пронајден околу 14:00 часот во...
Вести Регион

Слета првиот авион на новиот аеродром во Кукс, за Рама фантастичен ден за сите Албанци

Слободен печат
Авионот „Ласгуши” на Ер Албанија кој полета од Лондон, попладнево слета на аеродромот „Зајед – северни крилја”, во северниот албански град Кукс, означувајќи го првиот...
Вести Свет

Франција ги прекина сите летови со Бразил

Слободен печат
Поради стравувањата поврзани со бразилската мутација на коронавирусот Франција ги прекина летовите меѓу двете земји, јави дописникот на МИА. Париз одлучи да ги прекине „до...
Вести Свет

ВИДЕО: Турски воен авион се урна во Егејско море

Слободен печат
Турски воен авион се урна во море за време на тренажен лет, а двајцата пилоти кои се наоѓале во леталото се спасени, соопшти денеска турското...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: За малку избегната трагедија, на авионот на Јута џез му откажа еден мотор

Слободен печат
Авионот кој ги пренесуваше кошаркарите на Јута џез удри во јато птици и остана без еден мотор На летот од Солт Лејк сити до Мемфис,...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Во Англија се урна авион на британската морнарица, нема загинати

Слободен печат
Авион на британската морнарица се урна денеска во југозападниот дел на Англија, во Корнвол. Двајцата пилоти успеале да се катапултираат, јави Би Би Си. Локалната...