6.8 C
Скопје

Tag : атп

Останатo Спорт

ЃОКОВИЌ СЕРИОЗЕН: Поради рекордите да го пропуштам најважното во животот!?

Слободен печат
Повредата на рамото го спречи годинава да го освои трофејот на УС Опен, американските медиуми дури шпекулираат негова можна операција и на тој начин му...
Останатo Спорт

Самиот си ја бара казната, Кирјос „лета“ од тенисот!?

Слободен печат
Ник Кирјос на прес конференцијата после мечот од првото коло на УС Опен, во кое го совлада Стив Џонсон, на едно прашање што мисли за...
Останатo Спорт

Кириос казнет за кршење рекети и навредување на судијата

Слободен печат
Ник Кирјос во поразот од Карен Качанов на Мастерс турнирот во Синсинати имаше свое шоу, со кое повторно се најде во центарот на вниманието. Кирјос...
Останатo

Надал против Медведев во финалето во Монтреал

МИА Агенција
Првиот носител, Рафаел Надал од Шпанија и осмиот фаворит, Данил Медведев од Русија ќе играат во финалето на АТП турнирот во кандаски Монтреал. Ова е...
Останатo Спорт

Федерер испиша историја на „Ролан Гарос“

Швајцарецот во осминафиналето го совлада Леонард Мајер од Аргентина со резултат 3:0 по сетови 6:2, 6:3 и 6:3 после еден час и 44 минути игра....