Tag : .апсење

Вести Македонија

Во првите 24 часа собрани над сто илјади евра за Албанија

Слободен печат
Скопје е град на солидарноста, затоа и ние денеска да бидеме солидарни, порача заменик градоначалникот на Град Скопје, Енвер Малиќи на денешната иницијатива покрената од...
Хроника

Приведен Косовец на ГП Јажице

Слободен печат
Вчера во 13.45 часот на Граничниот премин Јажинце, на влез во Р.С. Македонија, бил приведен С.Г.(56) од Косово, поради постоење сомнение за фалсификување на ВИН...