9 C
Скопје

Tag : антидопинг контрола

Останатo Спорт

Ги чекам допинг резултатите за да дознаам дали сум бремен

Слободен печат
Мајк Тајсон во својот подкаст зборуваше со Џеф Новицки, потпретседателот на УФЦ задолжен за здравјето на спортистите и тема на разговот беше допингот. Џеф Новицки...
Останатo Спорт

Вистинската причина зашто СССР не настапи на ОИ 1984 година во Лос Анџелес беше допингот

Слободен печат
Англискиот весник „Mail on sunday“ објави делови од книгата во кога авторот Родченков пишува како учествувал во прикривањето на допингот на руските и во минатото...