Tag : англиски лига куп

Спорт Фудбал

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат
Натпреварот во регуларниот дел заврши 1:1, а Тотенхем во пенал серијата победи со 5:4. Клучниот пенал во петтата серија не го реализира Мејсон Маунт, односно...
MacedonianAlbanian