Tag : анет келерман

Жена Магазин Магазин слајдер

Анет Келерман, прва жена која облекла костим за капење: Сирена од милион долари

Слободен печат
Австралиската пливачка, подоцна и глумица и писателка, Анет Келерман, ќе остане запаметена како прва жена која облекла во јавност едноделен костим за капење што сама...