-2 C
Скопје

Tag : андреј андоновски

Кошарка Спорт

Андоновски: Мојот сон е да играм за нашата најдобра репрезентација

Слободен печат
Доколку некој ја искористи својата шанса, и со неполни 18 години, да биде прволигашки играч, тоа во оваа сезона го направи Андреј Андоновски. Иако имаше...