• андов

Андов за Слободен печат: Промена на химната е предизборен маркетинг, и тоа не е приоритет

Поранешниот претседател на Собранието, Стојан Андов во изјава за „Слободен печат“ вели дека идејата на Али Ахмети за промена на државните симболи е подготовка за локалните избори, бејдејќи, според него, ДУИ нема да биде прва партија меѓу Албанците и нуди некои работи кои се минати. – Тоа во моментов не е приоритет. Сега приоритет ни …

Андов за Слободен печат: Промена на химната е предизборен маркетинг, и тоа не е приоритет Read More »