12.8 C
Скопје

Tag : анастастија пављученкова

Останатo Спорт

Пављученкова е првата финалистка на Ролан Гарос

Слободен печат
Денеска во првото полуфинале во женска конкуренција на грен слем турнирот во Париз Анастасија Пављученкова со резултат 2:0 ја елиминираше Тамара Зиданшек од Словенија. Русинката,...