17.8 C
Скопје

Tag : анастасија пављученкова

Останатo Спорт

Чехинката го покори Париз: Крејчикова е новата „кралица“ на Ролан Гарос!

Слободен печат
Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова се сретнаа во денешното финале во женска конкуренција на „Ролан Гарос“, а после голема борба славеше Крејчикова...
Останатo Спорт

Крејчикова и Пављученкова за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат
Во второто женско полуфинале на грен слем турнирот во Париз денеска Барбора Крејчикова со резултат 2:1 ја елиминираше Марија Сакари од Грција. Противничка на чешката...
Останатo Спорт

Историја се пишува на Ролан Гарос: Зиданшек и Пављученкова дебитираат во полуфиналето

Слободен печат
Денеска на грен слем турнирот во Париз успешни во четвртфиналната фаза во женска конкуренција беа Тамара Зиданшек и Анастасија Пављученкова. Тие покажаа на „Ролан Гарос“...