• анастас герџиков

Започна вториот круг од претседателските избори во Бугарија

Во Бугарија денеска се одржува вториот круг од претседателските избори, пренесува БГНЕС. Како што јави дописникот на МИА од Софија, на 14 ноември, на првиот круг од изборите, најмногу гласови доби актуелниот претседател Румен Радев, кој сега е независен кандидат поддржан од БСП, „Продолжуваме со промената” на двајцата поранешни привремени министри Кирил Петков и Асен …

Започна вториот круг од претседателските избори во Бугарија Read More »