Tag : алваро гонсалес

Спорт Фудбал

Нејмар во големи проблеми, се жали на расизам, а не се штеди на навреди

Слободен печат
Најголемото француско дерби помеѓу ПСЖ и Олимпик Марсеј заврши со минимален триуф за гостинскиот тим но натпреварот го одбележаа тепачката во последните моменти ос наптреварот...
Спорт Фудбал

Работите отидоа предалеку по конфликтот со Нејмар, фудбалерот на Марсеј добива смртни закани

Слободен печат
Големото дерби во француската Лига 1 му припадна на Олимпик Марсеј кој со 0:1 го совлада ПСЖ, но натпреварот ќе остане запомнет по тепачката која...
Спорт Фудбал

Дојде одговорот за Нејмар: Научи да губиш

Слободен печат
Атмосферата по вчерашното големо дерби во францускиот фудбал не стивнува, туку се разгорува со препукувањата на играчите преку социјалните мрежи. Воинствено француско дерби: Тепачка, пет...