Страшна фудбалска трагедија: Млад руски голман почина на терен

Младиот руски голман Александр Шишмарев трагично почина по судир со фудбалер на противничкиот тим. Шишмарев (23) почина во Калининград по натпреварот помеѓу Балтика и Краснаја звезда. Младиот голман на Краснаја Звезда се судри со противничкиот напаѓач, а лекарите се бореа за неговиот живот повеќе од еден час, но за жал не успеаја да го спасат. …

Страшна фудбалска трагедија: Млад руски голман почина на терен Read More »