6.8 C
Скопје

Tag : александар вељановски

Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Велјановски: Заев докажа дека приоритет му се политиките на неговата коалиција, а не здравјето и справувањето со сиромаштијата

Весна Тодоровска
Како пратеничка група ние ќе го поддржиме сетот на закони кои треба да се донесат како поддршка за економијата во земјава и ќе учествуваме активно...
Вести Македонија

Пратеникот Велјановски побара ОЈО да отвори предмет за просторот на ШИК Јелак во Тетово

Слободен печат
Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Александар Велјановски од Тетово одржи прес-конференција барајќи одговорност од владејачката коалиција СДСМ-ДУИ за усвојувањето на урбанистичкиот план кој, според...