8 C
Скопје

Tag : Александар Наумов

Вести Скопје

Почна изградбата на затворениот базен во Ѓорче Петров

Слободен печат
Поставена е монтажна челична конструкција на затворениот базен во основното училиште „Димитар Поп Г. Беровски“ во Општина Ѓорче Петров. – И покрај отежнатите услови предизвикани...
Вести Економија

„Брако“ не отпушта работници, иако некои нарачки од странство се стопирани – недостигаат ликвидни средства

Слободен печат
Во услови во кои се наоѓаме, со многу предизвици околу пандемијата, со многу економски искушенија, не успеваме или не заслужено не доаѓаат во центарот на...