4.2 C
Скопје

Tag : Алекс Азар

Вести Свет

Коментар на американскиот министер за руската вакцина: Важна е ефективноста, а не да се биде прв

Слободен печат
Министерот за здравство и социјала на САД, Алекс Азар, ја искоментира информацијата за тоа дека Русија официјално регистрирала прва вакцина против коронавирус во светот. За...
Вести Свет

Азар повторно со критики кон СЗО

Слободен печат
Американскиот министер за здравство Алекс Азар на денешната видео-конференцијата организирана од СЗО изјави дека Организацијата не успеала да ги обезбеди информациите што му биле потребни...
Вести Свет

Американскиот министер за здравство тврди: Нема пораст на новозаразени таму каде што се ублажени мерките

Слободен печат
Засега не е забележан поголем пораст на нови случаи на зараза со коронавирус во местата каде се укинуваат рестрикциите, но е забележан во некои подрачја...
Вести Свет

Американскиот министер за здравство побара Кина да биде поотворена за коронавирусот

Слободен Печат
Американскиот министер за здравство Алекс Азар денеска ја повика Кина да биде отворена и транспарентна во врска со новиот коронавирус што ја зафати земјата, истовремено...