Tag : Ал-Валид бин Талал

Спорт Фудбал

Саудиските принцови не запираат со Њукасл, сега се намерачија на Олимпик Марсеј

Слободен печат
Саудискиот принц Ал-Валид бин Талал е одлучен во намерата да го купи поранешниот европски шампион, Олимпик Марсеј, пишуваат француските медиуми. Иако претседателот на Олимпик, Жак...