1 C
Скопје

Tag : ал сиси

Вести Ви Препорачуваме Свет СП Неделник

Макрон го „почести“ Ал-Сиси со „Легија на честа“: Отмен пад од височина

Доделувањето на признанието „Легија на честа“ на египетскиот диктатор Абдел Фатах ал-Сиси за време на помпезната државна вечера во Елисејската палата е несомнено еден од...
Вести Свет

Ал Сиси: Египет може да ја измени воената ситуација во Либија брзо и одлучно

Слободен печат
Египет нема да седи со скрстени раце во случај на каква било директна закана кон него или кон Либија, порача египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси....