• адријано галијани

Каков пресврт, Балотели на крајот заврши во тимот на Берлускони

Иако самиот се пофали дека следна станица во кариерата на поранешниот италијански репрезентативец ќе биде Бразил и Васко де Гама, на крајот се случи пресврт. Марио Балотели одлучи да остане во Италија, и по трет пат во кариерата да игра за Силвио Берлускони и Адријано Галијани, овој пат тоа нема да биде Милан, туку екипата …

Каков пресврт, Балотели на крајот заврши во тимот на Берлускони Read More »