17.8 C
Скопје

Tag : ацуле

Спорт Фудбал

Почина Александар Забрчанец – Ацуле, најуспешниот претседател на ФК Победа Прилеп

Слободен печат
Денеска на 74-годишна возраст почина Александар Забрчанец-Ацуле. Долгогодишен фудбалски работник под чие раководство ФК Победа ги постигна најголемите успеси. Прилепскиот клуб во тој период освои...