Tag : Абделхак Нури

Спорт Фудбал

СРАМОТА: Ајакс се посрамоти, му даде отказ на фудбалерот кој беше во кома речиси три години

Слободен печат
Како што наведува холандски „Телеграф“, Ајакс го раскина договрот со Нури, а срамниот потег го образложи со тешката финансиска состојба предизвикана поради пандемијата на коронавирусот....
Спорт Фудбал

Фудбалер на Ајакс се разбуди од кома по речиси три години

Слободен печат
Младиот фудбалер на холандскиот тим во јули 2017 година за време на пријателски натпревар против Вердер доживеа срцев удар, а во исто време претрпе и...