2 C
Скопје

Tag : 70 решенија

Вести Македонија

МВР: Во изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 потпишале изјави за самоизолација. Како што информира МВР, полициски...