Tag : 57 мртви

Вести Свет

Лавини во пакистанскиот дел на Кашмир, загинаа најмалку 57 лица

Слободен печат
Најмалку 57 луѓе загинаа во последните 24 часа во лавини во пакистанскиот дел на Кашмир. Владини претставници соопштија дека голем број селани се уште се...