10 C
Скопје

Tag : 50 нијанси црвена

Вести Свет Слајдер

Пандемијата ја обои Европа во „50 нијанси црвено“, темноцрвените зони се најлоши

И.И.
Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, најави воведување на нова ознака на епидемиолошката карта на Европа, темно црвена зона од која патниците треба да бидат тестирани пред...