24.8 C
Скопје

Tag : 30 мртви

Вести Свет

Силна експлозија во Авганистан, загинаа најмалку 30 и повредени околу 60 лица

Слободен печат
Најмалку 30 лица загинаа, а околу 60 се повредени при експлозија на бомба во источната авганистанска провинција Логар, објави 1ТВ, повикувајќи се на локалните власти....
Вести Свет

Индија: Најмалку 30 мртви при уривање на брана

Слободен печат
Најмалку 30 лица загинаа, а околу 60 други се повредени во индиската сојузна држава Махараштра, при уривање на брана на вештачка акумулација за вода. Како...