5 C
Скопје

Tag : „27 април“

Вести Македонија Слајдер

Изведен записник од оперативниот штаб за „27 април“, судењето продолжува на 16 март

Слободен печат
Судењето за организаторите на случувањата на 27 април 2017 година продолжува на 16 март, откако на денешното рочиште беа изведени материјални докази предложени од одбраната...
Вести Македонија Слајдер

Продолжува судењето за организаторите на „27 април“

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за организаторите на случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. На денешното рочиште...
Вести Македонија

Судење за „27 април”: Се сослушуваат сведоци предложени од одбраната на Јанакиески

Слободен печат
Со сослушување на сведоци предложени од одбраната на Миле Јанакиески денеска во Основниот кривичен суд во Скопје, продолжува судењето за организаторите на случувањата во Собранието...
Вести Македонија Слајдер

Јанкуловска и Тодоров меѓу 17те сведоци во денешното рочиште за „Организаторите на 27ми април“

Слободен печат
За денеска е закажано рочиште за „организаторите на 27-ми април“. Дури 17 сведоци треба да сведочат на рочиштето за организирање на „крвавиот четврток“ во Собранието....
Вести Македонија Слајдер

Змејковски за „27 април“: Само еднаш присуствував на протестите „За заедничка Македонија“, со Ристовски и Јанакиески не сум имал контакт

Слободен печат
Собраниската седница на 27 април во 2017 година, на барање на СДСМ, беше закажена да продолжи на наредниот ден. Ова денеска на судењето за организаторите...
Вести Македонија Слајдер

Џафери ќе чека делегација, нема да сведочи за 27 април

Лука Андреев
Претседателот на Собранието, Талат Џафери денеска не се појави во својство на сведок на судењето за организаторите на настаните од 27 април. Спикерот Џафери го...
Вести Македонија Слајдер

Денеска ново рочиште за случајот „27 април“: Талат Џафери во улога на сведок

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е најавено продолжение на судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април во 2017 година....
Вести Македонија

Спасовски по втор пат ќе сведочи за „27 април“

Горан Наумовски
Техничкиот премиер Оливер Спасовски денеска треба да сведочи во новото рочиште за предметот „Организатори на 27 април“, каде обвинети се поранешниот претседател на Собранието Трајко...
Вести Македонија

Одложен процесот за крвавиот „27 април“

Поради отсуството на дел од адвокатите, денеска во Кривичниот суд беше одложено рочиштето за предметот „27 април“. Како што беше речено, дел од адвокатите во...
Хроника

Коронавирусот ја одложи седницата за предметот „27 април“

Горан Наумовски
Јавната седница закажана за ден 18,19 и 20 март по предметот познат во јавноста како „27 Април“ се одложува во интерес на јавното здравје и...