Tag : 235.000 луѓе

Вести Свет

За две недели 235.000 луѓе побегнале од домови во Сирија

Слободен печат
Повеќе од 235.000 луѓе мораа да ги напуштат своите домови во сирискиот регион Идлиб во текот на изминатите две недели, поради зголемените напади на тоа...