Tag : 2020

Магазин Семејство

Домашен декор: Класичната сина боја ќе ја одбележи 2020  

Слободен печат
Според престижниот Институт „Пантоне“, нијанса на годината 2020 ќе биде класично сината. Станува збор за безвременска сина нијанса, која е елегантна во својата едноставност. Потсетува...
Забава Магазин

Лоши денови за хороскопските знаци во 2020 година

Слободен печат
Овен Една од најпрецизните карактеристики на родените во знакот на Овен е дека тие секогаш се во брзање, се движат од една до друга работа...
Вести Скопје

Шилегов ќе предложи 2020 да биде година на Славко Јаневски

Слободен печат
Градоначалникот Петре Шилегов, на наредната седница на Советот на Град Скопје ќе предложи 2020 да биде прогласена за година на Славко Јаневски, во чест на...
Еспресо Здравје Магазин Храна

Топ 10 трендови на суперхрана за 2020

Слободен печат
На почетокот на секоја година се прават нутриционистички листи со супер-здрави намирници кои ќе бидат „ѕвезди“ во тековната година. Некои од намирниците кои се сметале...
Вести Македонија

Новата 2020 година престапна, за некои суеверие, за некои двојна радост

Слободен печат
Новата 2020 година е престапна што значи дека наместо вообичаените 365 дена, годинава има еден ден повеќе. Престапна е секоја четврта година во која февруари...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Илјадници граѓани 2020 ја дочекаа на плоштад „Македонија“ со песните на Дино Мерлин

Двочасновна забава на присутните на плоштад „Македонија“ синоќа им приреди балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин. Плоштадот беше претесен да ги собере илјадниците граѓани од земјава...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

АНАЛИЗА: Колку Новата 2020 година ќе биде политички жешка?

Весна Тодоровска
Колку ќе ни биде интересна и новата 2020 година? Нашите соговорници велат многу, бидејќи не очекуваат настани кои можат да ни го сменат животот кон...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Еве каде Заев и Мицковски ќе ја дочекаат 2020

Христијан Мицковски и Зоран Заев открија каде ќе ја дочекаат 2020 година. Зоран Заев за Нова Година ќе оди во Германија со сопругата и децата, ...
Еспресо Убавина

Елегантни и префинети – Овие фризури ќе бидат хит во 2020 година! (ФОТО)

Слободен печат
Влегувањето во новата година и новата деценија многумина ќе ги инспирира на промени. Некои ќе појдат во теретана, некои ќе ја променат работата, а некои...
Еспресо Хороскоп

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ – Краток совет за секој хороскопски знак за претстојната 2020 година

Слободен печат
Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во минатото....